Pompy głębinowe

 Armatura studzienna

Pompy głębinowe

Wodę ze studni głębinowej możemy dostarczyć do punktu poboru na dwa sposoby.

  • zbiornik hydr. (2)zestaw hydroforowy z pompą zamontowaną na powierzchni

    Maksymalna głębokość zassania takiej pompy to 8m (poniżej tej wartości pompa nie jest w stanie podać wody). Podczas cyklicznej pracy wywołuje ona dość duży hałas doskonale słyszalny w domu. Ze względu na ograniczenia jakim podlega pompa zestawu hydroforowego montowana na powierzchni jej zastosowanie jest coraz mniej popularne.

 

 

  • pompypompa głębinowa spięta z naczyniem ciśnieniowym

    Pompy głębinowe przeznaczone są do tłoczenia czystej wody ze studni głębinowej. Wody o określonych właściwościach fizycznych niezawierającej cząstek stałych czy włóknistych. Parametry pompy studziennej powinny być dobrane do potrzeb danego gospodarstwa domowego. Musi ona dostarczać tyle wody, ile jest potrzebne użytkownikom. Wartość poboru wody zależy od liczby mieszkańców, ich upodobań odnośnie kąpieli czy faktu posiadania ogrodu. Zasada im większa tym lepsza przy doborze pompy nie sprawdza się, jej wydajność nie powinna przekraczać maksymalnej wydajności studni, w przeciwnym razie zwierciadło wody w studni może obniżyć się poniżej wartości dopuszczalnej, co może doprowadzić do wynurzenia pompy i jej przegrzania.

   Ciśnienie wody dostarczanej przez pompę, wyrażane w metrach słupa wody, musi być na tyle duże, by zapewnić optymalne ciśnienie wody w najwyższym punkcie poboru. W studniach wierconych pompy montuje się w położeniu pionowym, umieszcza się nad filtrem lub w specyficznych sytuacjach w rurze podfiltracyjnej.

   Obecnie niezależnie od rozmiaru pompy 3″, 4″ czy 6″ wybór jest ogromny. Oferujemy swoim klientom kilku producentów: GRUNDFOS, EBARA, WILO, OMNIGENA,. Rozpiętość cenowa też jest duża i doświadczenie pokazuje, że jest ona ściśle związana z jakością.