Obudowy studni, sprzęgi i głowice studzienne

 Armatura studzienna

Obudowy studni, sprzęgi i głowice studzienne

   Studnię głębinową możemy uzbroić na kilka sposobów. Tak naprawdę chodzi o to aby zabezpieczyć elementy armatury przyłączeniowej i rurociągu tłoczącego wodę przed mrozem. W tym celu wykonujemy:

20140514_145418 (2)

  • obudowę studni w postaci kręgów

   My polecamy gotowe rozwiązanie w systemie DIN tzw. studnię szczelną gdzie kręgi łączone są na uszczelki a w dnie jest gotowy otwór z uszczelką o odpowiedniej średnicy. Zwieńczeniem takiej studni jest żeliwna pokrywa po której w zależności od wytrzymałości mogą poruszać się auta osobowe i ciężarowe. W tak wykonanej obudowie studni jest możliwość montażu całego osprzętu hydroforowego tak, że w domu mamy jedynie rurę z wodą pod ciśnieniem. Problemem jest utrudniony montaż i podwyższone koszty (transport HDS).

 

obudowa plastik

  • obudowa studni z tworzywa sztucznego

   Posiada zalety poprzedniego rozwiązania, odznacza się niską masą i lepszą szczelnością, niestety aby jakość takiej obudowy była odpowiednia cena poszybuje dość mocno w górę.

 

 

 

 

obudowa mala ragi

 

  • ob.obudowa studni w postaci docieplonej studzienki

   Mała, lekka, wkopujemy ją na 1,2m ppt. koszt niższy niż w powyższych przypadkach, jedyny minus takiego rozwiązania to brak miejsca na montaż w studni całego zestawu.

 

 

 

  • głowica (2)głowica studzienna

   Zabezpiecza rurę studzienną przed przenikaniem do niej wód powierzchniowych i innych zanieczyszczeń, stosowana zawsze w przypadku tradycyjnych obudów studni.

 

 

 

 

  • szwedzki sprzęgszwedzkie przyłącze

    Przemyślane, szybkie w montażu i proste w serwisowaniu rozwiązanie. Wymogi to studnia o średnicy min.125mm. O tym, że posiadamy studnie głębinową informuje tylko czarna estetyczna, aluminiowa pokrywa.

 

szwedzki